ZŠ a MŠ Věšín
ZŠ a MŠVěšín

Základní škola

Naše škola je málotřídní škola se dvěma třídami a je tvořena pouze ročníky 1. stupně.               I. třídu navštěvují  žáci 1. a 2. ročníku, II. třídu žáci 3., 4. a 5. ročníku. Škola je umístěna v centru obce, v blízkosti autobusových zastávek. Ve škole se setkávají žáci  z Věšína, Bukové a  Rožmitálu pod Třemšínem. Jsme škola rodinného typu, všichni se navzájem známe a respektujeme. Ve škole vládne příjemná atmosféra. Vzhledem k počtu žáků u nás má každé dítě  individuální přístup. Snažíme se, aby se všichni ve škole cítili dobře. Zaměřujeme se na všestranný rozvoj osobnosti našich žáků. Výuka probíhá podle vzdělávacího programu „To zvládnu“ v moderně vybavených učebnách interaktivně. Každý žák má k dispozici tablet nebo NTB. Škola rozvíjí všechny kompetence žáků. Při výuce jsou používány různé metody a formy práce, aby byla výuka co nejpestřejší. Spolupracujeme s okolními školami, aby byl zajištěn hladký přechod žáků naší školy na druhý stupeň. Žáci se dále mohou rozvíjet v kroužku keramiky, lega  nebo angličtiny. Každý rok pořádáme pobyt v přírodě s výukou plavání. V případě onemocnění žáka je možné využít hybridní výuku, kdy je žák z domova připojen online přímo do hodiny ve škole.

Šablony III

MŠ a ZŠ přijme

Rekonstrukce sociálního zařízení a chodby

Více informací naleznete na našich stránkách v projektech nebo na  adrese www.zsamsvesin.cz