ZŠ a MŠ Věšín
ZŠ a MŠVěšín

Jsme dvoutřídní mateřská škola vesnického typu s kapacitou 40 dětí.

Rozděleni jsme na 1. třídu, kterou navštěvují děti od 2do 5 let a 2. třídu, kam dochází předškolní děti od 5 do 7let.Přičemž předškolní děti mají svoji třídu v budově ZŠ, kde mohou využívat interaktivní tabuli, tělocvičnu a keramickou dílnu.

Mezi naše přednosti patří velká školní zahrada s herními prvky, oddělená ložnice a jídelna. Plně vybavená herna a prostor s dřevěnou sestavou pro pohybové chvilky.

Mezi silné stránky naší mateřské školy patří kvalifikovaní zaměstnanci, maximálně individuální péče, práce v malých skupinkách dle věku dětí. Každodenní logopedická prevence, jóga a u předškoláků angličtina hrou a keramika. Možnost pobytu v přírodě. Spolupráce s OFČR Hrachov, kteří pro nás připravují různé programy.

Náš školní vzdělávací program s názvem ,,HRAJEME SI OD JARA DO ZIMY“ upřesňuje cíle, zaměření, formy a obsah vzdělávání podle konkrétních podmínek uplatněných v mateřské škole. Školní vzdělávací program Mateřské školy Věšín vyjadřuje naší hlavní vizi do budoucna, spokojené, šťastné a usměvavé děti, které rády navštěvují  školku. Naším cílem jsou prožitkové řízené činnosti, které děti baví a těší se na ně.

O CO USILUJEME:

• adaptace dětí
  • dostatek lásky
  • individuální přístup ke každému dítěti
  • efektivní komunikace
  • prostor pro samostatnost, možnost volby
  • nepodporovat soutěživost
  • vytvoření pravidel vzájemného soužití společně s dětmi
  • odbourat hodnocení a porovnávání úspěšnosti dětí – motivace každého dítěte k jeho rozvoji
  • citlivost k potřebám a prožitkům dítěte
  • kvalitní připravenost předškoláků
  • úzká spolupráce s rodiči