ZŠ a MŠ Věšín
ZŠ a MŠVěšín

TECHAK Březnice

-

TECHAK 

Projektový den byl zaměřen na vzdělávání v oblasti ICT a digitálních technologií, polytechniku a robotiku. Po příjezdu do centra Techak se nás ujal lektor p. Radek Vrňák, který nám nastínil dopolední program. Nejdříve bylo žákům promítnuto edukační video o robotizaci a jejím využití v praxi.  Následovalo rozdělení žáků na dvě skupiny, kdy první skupina po dvojicích a důkladném vysvětlení začala sestavovat závodní autíčko ze stavebnice Lego Boost, se kterou v kombinaci programovatelných kostek, senzorů a tabletu zprovoznili formuli a mezi sebou závodili o prvenství. Druhá skupina po proškolení zahájila programování v počítačové hře Minecraft. Poté se žáci vyměnili od PC k Legu a obráceně. Žáci pracovali společně pod vedením lektora i učitele. Po přestávce následovala ukázka práce s 3D tiskárnou Průša, kdy společně s lektorem žáci naprogramovali a následně vytiskli plastový štítek s logem školy. Závěr programu žáky přenesl do virtuální reality, zažili nekonečný vesmír a hluboké dno oceánu. Projekt hravou formou vzdělal žáky v oblasti robotiky, průmyslové automatizace, programování i virtuální realitě.     

d     °°další foto ve fotgalerii ZŠ°°                                                   

Datum vložení: 18. 10. 2021 0:00
Datum poslední aktualizace: 18. 10. 2021 0:00
Autor:

Základní škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14
1
15 16 17 18 19 20
21 22
1
23 24 25 26
1
27
28 29 30 1 2 3 4

Šablony III

Šablony III

Doučování žáků škol

Doučování žáků škol

Vybudování nové odborné učebny informatiky

Vybudování nové odborné učebny informatiky

MŠ a ZŠ přijme

u