ZŠ a MŠ Věšín
ZŠ a MŠVěšín

Stavíme školu v Minecraftu

Stavíme školu v Minecraftu

Projektový den s kostičkami

Na začátku dalšího projektového dne seznámil lektor,  pan Valenta, ze společnosti SmartEdu s.r.o. žáky s programem Minecraft Education Edition a přiblížil další možnosti využití tohoto edukačního nástroje i v jiných předmětech, než je informatika. Následně pomohl s připojením všech žáků do virtuálního světa. Vysvětlil základní princip společného projektu „Postav si svou školu“ a ukázal žákům mapu z katastru, na které viděli umístění školy a její základní rozměry. Společně jsme zjistili potřebné údaje k realizaci projektu. Rozdělili jsme žáky do skupin, v nichž následně  pracovali s mapami z katastru nemovitostí a aktuálními fotografiemi školy, aby v prostředí MS Minecraft začali s tvorbou virtuálního modelu školy. Bylo třeba také vybrat veškerý stavební materiál, barevnou škálu prvků školy. Zjistili jsme, kolik žáků již někdy s programem pracovalo, zkušenější pomohli se základním ovládáním programu. Postupně docházelo k dobré spolupráci a komunikaci ve skupinkách i mezi skupinkami. Výstupem projektového dne byla velmi pěkná společná práce - "vlastnoručně" postavená škola a její blízké okolí z krychliček, které jsou základem celého světa počítačové hry Minecraft.                                                                                                     

 

Datum vložení: 20. 3. 2023 19:59
Datum poslední aktualizace: 20. 3. 2023 20:04
Autor: Správce Webu

Základní škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
26
1
27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Šablony III

Šablony III

Doučování žáků škol

Doučování žáků škol

MŠ a ZŠ přijme

l

Rekonstrukce sociálního zařízení a chodby

Více informací naleznete na našich stránkách v projektech nebo na  adrese www.zsamsvesin.cz

Vybudování nové odborné učebny informatiky

Vybudování nové odborné učebny informatiky

Šablony I - Moderní vzdělávání v ZŠ a MŠ Věšín

j