ZŠ a MŠ Věšín
ZŠ a MŠVěšín

Pohádky nás baví

Pohádky nás baví

Knížky slaví svátek

°° další foto ve fotogalerii MŠ°°

Jak už název napovídá, v tomto týdnu jsme si s dětmi připomněli, že březen je měsícem knihy. Povídali jsme si s dětmi o tom, jak knihy vznikají, kdo je to spisovatel a ilustrátor, kde si knihy můžeme koupit nebo půjčit a o tom, komu doma rodiče čtou. Každý si z domova měl přinést svou oblíbenou knihu, kterou jsme si společně prohlédli a z některých si i kousek přečetli. Děti si do svých knih vyrobily krásné záložky. 

Během námětové hry Na knihkupectví si děti upevnily zdvořilostní návyky a praktické dovednosti. V druhé polovině týdne jsme se zaměřili na pohádku O perníkové chaloupce, ke které se vázala řada aktivit. První den jsme si pohádku přečetli a popovídali si o ní. Hrál se kvíz s otázkami k pohádce, děti vykreslovaly omalovánky, zdolaly překážkovou dráhu "lesem" jako Jeníček a Mařenka a hledaly stejné perníčky.

Děti se naučily písničku Přišlo jaro do vsi, kterou využijeme při vynášení Morany.

Datum vložení: 30. 3. 2023 7:10
Datum poslední aktualizace: 30. 3. 2023 7:15
Autor: Správce Webu

Mateřská škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27
1
28 29 30 31
1
1 2

Šablony III

Šablony III

Doučování žáků škol

Doučování žáků škol

MŠ a ZŠ přijme

l

Rekonstrukce sociálního zařízení a chodby

Více informací naleznete na našich stránkách v projektech nebo na  adrese www.zsamsvesin.cz

Vybudování nové odborné učebny informatiky

Vybudování nové odborné učebny informatiky

Šablony I - Moderní vzdělávání v ZŠ a MŠ Věšín

j

Digitalizujeme školu

gdfVíce informací naleznete na našich stránkách v projektech nebo na  adrese www.zsamsvesin.cz